Objekt v areálu Benaru

| [] |

Nejedná se o fotomontáž, ale o jižní vyšší část přístavby hal Benaru (asi o jedno patro vyšší než původní tovární hala Benaru), severní nižší část není na fotografii téměř vidět. Celý objekt stojí přibližně kolmo k panelákům v Čapkově ulici.

Co je to za bednu?

| [] |

Proboha! co je toto z monstrum? Obrovská krabice bez oken? Tento architektonický skvost dominující celému městu je také "ukázková zkratka historie vlády srpu a kladiva"? Hrůza! Není to nakonec nějaká fotomontáž? Nechce se mi věřit, že v Litvínově něco takového je?
-----------------------------
Kdo žil v jižní části Litvínova je určitě vděčen za obrovský stavební bum v šedesátých a sedmdesátých létech minulého století, který racionálně využil nevyužité plochy slamů trouchnivějících domů a zahrad (později cikánských)ke slušnému žití. Myslím, že Němci, pokud by nebyli odsunuti, by nepostupovali jinak, aby měli obyvatelé v prudce se rozvíjející průmyslové oblasti kde bydlet, kde nakupovat, kam dávat děti do školek a škol, kam chodit za kulturou...Paneláky nebyly v té době špatným (rychlým) řešením, protože na výstavbu kapacitně odpovídajících rodinných domků nebyla ani plocha, nebyl ani čas a lidé na ně vůbec neměli peníze. I kdyby měl někdo dostatek peněz a času na údržbu, opravy a modernizaci tehdejší stávající zástavby, vložené investice by nikdy nepokryly potřeby tehdejších rodin. Taková byla doba a mnoho lidí je dnes vděčná za bydlení v "králíkárnách" nejen v Litvínově.
-------------
Ale ta krabice v pozadí? Nevím jestli to není nějaký hloupý žert.