Google

Anketa

Hledá se ztracená čepirožská kronika
Obec Čepirohy před svým zánikem a připojením k Mostu vedla svou obecní kroniku. Původní kronika, která je uložena v okresním archivu, končí rokem 1953. K jejímu obnovení došlo na počátku šedesátých let a v jejím vedení se postupně vystřídali Jiří Kareš, Miroslav Kareš a Ladislav Kučera.
Záznamy v kronice by měly končit rokem 1976, tedy připojením téměř zaniklé obce Čepirohy k Mostu. Ve zmatcích provázejících toto připojení se však kronika ztratila.

Každý, kdo má jakoukoliv informaci o osudu této kroniky nebo ví, kde by se mohla nacházet, se může obrátit na tiskové oddělení mosteckého magistrátu. Kontaktovat můžete přímo redaktora Petra Dundeka.

Hledá se ztracená čepirožská kronika

Litvínovsko v číslech

Rozsáhlé články:739
Drobnější články:479
Encyklopedická hesla:547
Kategorie:86
Komentáře:220
Ankety:17
Kvízy:30
Autoři:240
Odkazy:19
Fotografie a obrázky:4286
Videa:166

Poslední komentáře

Informace

Náhodný obrázek

Stejný plán jako na fotografii č.9.
Jedná se o r.1909.Pod mlýnem stávala i dřevěná stavbička s pilou.Vodu k pohonu brala jak z potoka ,tak z vyústění z mlýna.
Bylo zde v provozu několik hlubinných dolů a byla tu i dosti zvláštní krajina, taková zemědělsko-průmyslová step, plná už ne příliš obdělávaných polí, menších i větších vodních propadlin a kulatých kráterů po spojeneckých bombách, naplněných povrchovou vodou, které byly plné života
Mapa těžební oblasti se zvýrazněním dolu samotného na mapě z r. 1953
Odstraňování soklu.
Práce v hornictví nebyla spojena jen se sociálními výhodami (vysoké mzdy, příděl bytů, dobré pracovní podmínky). Poškozené životní prostředí, průmyslové škodliviny, prach v ovzduší, inverze a z toho plynoucí zdravotní problémy... Také s tím byla spojena práce v severočeském revíru, jak ostatně velmi názorně dokládá fotografie zachycující ponurou atmosféra krajiny v okolí závodu Pluto II (foto - 1975)
Seznam zaniklých obcí
Dnes je budova domem dětí
Oltář ..