Anketa
V Sokolské ulici v Oseku v parku u objektu bývalé Jepy stojí korintský sloup, který pochází patrně z počátku 18. století a je zapsaný na seznamu památek. Vzhledem ke ztrátě sochy Panny Marie je v současnosti sloup pouze smutným torzem. Pro rekonstrukci barokní památky je nezbytné pro vést kopii plastiky podle dochované dobové fotografie.
Obracíme se proto s prosbou o pomoc nejen na sběratele starých fotografií Oseka, ale i na ostatní občany, zda nemají dobové fotografie sloupu, které by nám mohly pomoci při jeho restaurování.
Litvínovsko v číslech
Poslední komentáře
- Řekl bych, že to je
1 rok 38 týdnů zpět - Sprava
5 let 3 týdny zpět - Ještě postřech, který mi
5 let 16 týdnů zpět - O tomto, že ženy zastřelených
5 let 16 týdnů zpět - Kdo strilel
5 let 17 týdnů zpět
Informace
Těžaři vrátili regionu desítky hektarů krajiny
Těžební společnosti skupiny Czech Coal, Litvínovská uhelná a. s. a Vršanská uhelná a. s. ukončily v roce 2008 rekultivace na 53 hektarech. Na dalších 1 207 hektarech rekultivační práce intenzivně pokračují. Jen v loňském roce dosáhly náklady na obnovu krajiny 153 miliónů korun. Pro rok 2009 je připraveno zahájení několika nových rekultivačních akcí, obě těžební společnosti skupiny Czech Coal budou zajišťovat potřebné práce na celkem 1 366 hektarech.
Ukončeny budou na dalších 99 hektarech ploch, dotčených v minulosti těžební činností. V rámci Vršanské uhelné a. s. vloni probíhaly rekultivace v prostoru výsypky Slatinice, vnější výsypky Velebudice, vnitřní výsypky Vršany a vnitřní výsypky Šverma, celkem na ploše 297 ha. Na 25 ha ploch byla rekultivace ukončena. Vynaložené finance dosáhly v roce 2008 více než 19 miliónů korun. Společnost Litvínovská uhelná a. s. rekultivovala v prostoru vnitřní výsypky lomu Československá armáda, na plochách výsypky bývalého lomu Obránců míru a vnější výsypky Růžodol.
Celkem probíhaly rekultivační práce na ploše 972 ha, byly ukončeny na ploše 28 ha. Vynaložené náklady dosáhly částky 134 miliónů korun. Za uplynulých 15 let společnosti skupiny Czech Coal znovu obnovily krajinu na 3 449 hektarech, které byly předány k různým způsobům využití. Na rekultivační práce na Mostecku skupina za posledních 15 let vynaložila více než 3,3 miliardy korun z vlastních zdrojů.
A kolik území regionu v příštích letech naši milí těžaři vezmou
| [A kolik území regionu v příštích letech naši milí těžaři vezmou??? Ty kultivace popravdě za moc nestojí. Těžaři by je správně měli vracet i s infrastrukturou a lesy, které skončily pod rypadly. Regionu vrací spíš jen "zaprášené pole s náletovými dřevinami".
Spíše nekultivovaní vysavači
| [Spíše nekultivovaní vysavači peněžních prostředků pomocí přírodního bohatství.
Nekultivovaný kraj -
| [Nekultivovaný kraj - nekultivovaní reklutivátoři :-)
Spíše nekultivovaní vysavači
| [Spíše nekultivovaní vysavači pěněních prostředků pomocí přírodního bohatství.
Poslat nový komentář